Dyrektor przedszkola, nauczycielka
Justyna Gołębiewska

„Idź za śmiechem dziecka…” – te słowa nieustannie towarzyszą mi w mojej pracy. Chcę być tam gdzie, jest radość dzieci, a jeśli jej nie ma, to ją nieść, budzić, wyzwalać, szukać sposobów, które sprawią, że... zabrzmi ich wesołym, beztroskim śmiechem.

Od zawsze chciałam pracować z dziećmi. Od najmłodszych lat angażowałam się w różne rodzaje opieki nad młodszymi dziećmi. Różne wydarzenia w moim życiu ugruntowały mnie w przekonaniu, że bycie nauczycielem to piękne powołanie, ale i też wielka odpowiedzialność.
Jestem osobą cierpliwą i potrafię słuchać. Mam wiele pomysłów, lubię tworzyć nowe rzeczy, projekty. 

Pracuję w przedszkolu Mała Droga od kilkunastu lat. Początkowo jako nauczycielka a od siedmiu lat jestem dyrektorem przedszkola. Jest dla mnie ważne aby nasze przedszkole było miejscem, w którym dziecko zostaje otoczone wszechstronną opieką i wsparciem a pozostali członkowie rodziny są włączani w różnorodne formy współpracy - które pomagają w odkrywaniu piękna Rodziny i wartości życia w przyjaźni ze Bogiem. 

Wiek przedszkolny w życiu każdego małego człowieka jest czasem niezwykłego rozwoju, kształtowania wartości, samodzielności, rozwijania swoich talentów i zainteresowań. Towarzyszenie dziecku na tym etapie jest dla mnie niezwykle ważne. Swoją wiedzą i doświadczeniem lubię dzielić się z moim zespołem –  nauczycieli z pasją. 

Ukończyłam kilka kierunków studiów – pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą, pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, zarządzanie oświatą i pedagogikę specjalną. Odbyłam wiele kursów i szkoleń które są wsparciem w mojej codziennej pracy dyrektora przedszkola i nauczycielki. 

Wielokrotnie wyjeżdżałam z dziećmi na wakacje jako wychowawca kolonijny. Od kilku lat organizuję kolonie letnie dla absolwentów przedszkola Mała Droga i jej przyjaciół, których z roku na rok jest coraz więcej. 

Kocham góry i wędrówki po nich. Uwielbiam aktywne spędzanie czasu wolnego, jazdę rowerem. W wolnym czasie chętnie grywam w gry planszowe. Interesują mnie zabawki dla dzieci i ich kreatywne wykorzystanie :)