RODZINA

Troszcząc się o naszych podopiecznych, chcemy blisko współpracować z rodzicami. Uważamy, że rodzina jest pierwszym i najważniejszym środowiskiem kształtowania młodego człowieka, a przedszkole powinno wspierać rodziców w ich misji budowania rodzinnej wspólnoty.

Liczymy na zaangażowanie rodziców w życie przedszkola i oferujemy im wsparcie w rozwijaniu kompetencji wychowawczych. Chętni mogą skorzystać ze wsparcia duszpasterskiego ze strony ks. Marcina Żurka, prefekta Fundacji na Rzecz Rodziny i naszego przedszkolnego katechety.

Zachęcamy rodziców do codziennego kontaktu z nauczycielami, do zasięgania bieżących informacji o dziecku i do dzielenia się tym, co sami obserwują w rozwoju swojej pociechy.

Na planowe spotkania indywidualne zapraszamy rodziców co najmniej dwa razy do roku. Wspólnie ustalamy wówczas formy pomocy dziecku w trudnościach, sposoby wzmacniania pożądanych cech i talentów.

Z radością zapraszamy do naszych grup przedszkolnych tych rodziców, którzy chcą podzielić się z dziećmi swoimi umiejętnościami, pasjami, tym czym zajmują się na co dzień. W okresie przedświątecznym zapraszamy do wspólnego wykonywania ozdób świątecznych w przedszkolu.

Przedszkolaki też chcą dzielić się z rodzicami tym, co robią w swoich grupach, toteż chętnie widzimy rodziców w przedszkolu na wspólnym gotowaniu, pieczeniu i na zajęciach plastycznych.

Raz do roku uroczyście świętujemy Dzień Rodziny, na który zapraszamy rodzeństwo, dziadków, babcie, ciocie, wujków i przyjaciół.