BEZPIECZEŃSTWO

Szczególnie istotne w pracy przedszkola jest zapewnienie bezpiecznego środowiska rozwoju, opieki i wychowania. Troszczymy się o to każdego dnia.

Nasze kameralne przedszkole działa w Warszawie, w pomieszczeniach wynajmowanych od parafii bł. Władysława z Gielniowa. Na ogrodzonym terenie kościoła mieści się nasz plac zabaw. Organem prowadzącym jest Fundacja na Rzecz Rodziny, która prowadzi także dwie katolickie szkoły podstawowe w Warszawie. Do każdej z grup przedszkolnych przyjmujemy maksymalnie 15 dzieci. W czasie pandemii wdrożyliśmy dodatkowe procedury bezpieczeństwa.

Dzieci uczą się, jak bezpiecznie korzystać z zabawek i przyborów w przedszkolu i na placu zabaw. Wiedzą,że nie należy oddalać się samowolnie od grupy. W przypadku, gdy ktoś zauważy jakieś nietypowe, niepokojące zachowanie innej osoby ma poinformować wychowawcę. Dzieci mówią nauczycielce o swoim samopoczuciu, swoich przemyśleniach bez obaw  o narażenie się o zbagatelizowanie problemu. Przedszkolaki zapoznają się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego, zdrowego odżywiania i higieny osobistej. Dzieci mają zajęcia z samodzielnego przygotowywania zdrowych posiłków, dbają o estetyczny wygląd, pamiętają o myciu rąk przed posiłkiem, po wyjściu z toalety, po powrocie z dworu. Wiedzą też, jak ważny jest ruch i przebywanie na świeżym powietrzu i chętnie biorą udział w zabawach na zewnątrz, spacerach i wycieczkach.