Gimnastyka to podstawa, to dla dzieci ważna sprawa!

     W naszym przedszkolu dwa razy w tygodniu prowadzone są zajęcia gimnastyczne-ogólnorozwojowe z elementami sensorycznymi i korekcyjnymi. Zajęcia mają na celu podniesienie sprawności fizycznej dzieci, kształtowanie prawidłowej postawy ciała oraz poprawę koordynacji ruchowej. Dają one dzieciom wiele radości oraz pozwalają na rozładowanie napięcia emocjonalnego i nagromadzonej energii. Uczą też pracy zespołowej, radzenia sobie z przegraną i wyrabiają w dziecku nawyk aktywności ruchowej. Zajęcia stymulują wszechstronny rozwój organizmu, poprawiają wydolność fizyczną oraz pokazują, że ruch może być świetną zabawą.

     Gimnastyka ogólnorozwojowa prowadzona jest w formie gier i zabaw ruchowych, wielokrotnie z muzyką, oraz toru przeszkód. Na zajęciach wykorzystywane są elementy biegu, rzutu, skoku, pełzania, czworakowania i ćwiczeń równowagi. Podczas gimnastyki dzieci korzystają z takich pomocy jak woreczki, laseczki gimnastyczne, obręcze, szarfy, piłki, ławeczka, krążki sensoryczne oraz materace.

Dzieciaki przepadają za taką formą spędzania czasu w przedszkolu. Niekiedy siłą napędową zajęć są aktualne potrzeby dzieci lub ich pomysły, które uatrakcyjniają im czas, a jednocześnie podnoszą poczucie własnej wartości.

- Agata Karwowska, nauczycielka Przedszkola "Mała Droga"